Atletika logo

Výsledková bomba na MČR veteránů a Mistrovství kraje žactva

2.9. MČR veteránů, Olomouc

Už v sobotu odstartoval veleúspěšný víkend pro brodské atlety Jirka Brychta, který na MČR veteránů opanoval hned dva závody, a to na 1500m a 10 000m. Potěšilo nás rovněž vítězství ve skoku o tyči (360cm) nestárnoucího Jirky Burdy, který nám se skokem o tyči pomáhá a jenž byl tak hodný a zapůjčil nám tyče pro naše mladé atlety.

VÝSLEDKY

3.9. MK Vysočina, Třebíč

Brychtíkem se rozhodně nenechali zahanbit naši žáci. Do Třebíče jsme odjížděli s tajným přáním, abychom minimálně zopakovali loňské úspěšné vystoupení se 4 medailemi, byť držitel dvou z nich (Láďa Jelínek) se již posunul do dorostu.

Co však předvedl tým 6 mladších a 11 starších žáků a žaček vyrazil dech a vehnal slzy do tváří i ostříleným trenérů, dojatí odjížděli jistě i rodiče, kterým patří obrovský dík za podporu!!!

A co že se to v Třebíči událo?

Nejprve pochvalme ty, kdo sice na medaile nedosáhli, ale překonávali sami sebe a to je nejdůležitější:

na 60m si osobák posunuli jak Honza Klofáč, tak Nikola Klofáčová, na 150m si zaběhla osobák Adélka Piklová, bohužel jí však nepůjde do statistik, kvůli větru. Pouhé 2 setinky pak od osobáku dělily na stejné trati Amálku Bártíkovou, která pak na 200mpř. doběhla 6.

Dvounásobná trať pak poprvé stlačil čas pod 45s Vojta Doležal, který tak obsadil 5.místo, následován Zdendou Pecnem. Úplně tato trať nesedla Hance Kvankové, která by případným vyrovnáním osobáku promluvila do pořadí jistě výše než konečným 9.místem. Výrazné vylepšení osobních rekordů přinesly i hody krikeťákem – Nikola Petrlíková si výkonem 28,89m posunula rekord o více než metr, Niki doplnila Viki a to Piklová, která si posunula osobák o více než 1,5m na 24,38. Nikolu bohužel omezovalo bodnutí od včely do plosky nohy (ze soboty) a tak nepředvedla v oštěpu to, na co má, tak snad příště!

Těsně pod medailovými stupni, ale zato v báječném novém osobním rekordu skončila v tyčce čtvrtá Kačka Moravcová, když prolomila hranici 2metrů a skočila 221cm. Nepopulární bramboru pak ještě přidala v běhu na 200m překážek, kde však stlačila osobák o celou další sekundu na 33,44s. O skvělé posunutí osobního rekordu a další nepopuplární, ale vynikající bramborovou medaili se v běhu na 1500m postaral Filip Koreček, který stlačil týden starý osobák o neuvěřitelných 11sec a zůstal za bronzem o 1s a za stříbrem o 2s.

A jde se na medaile!!!

Začněme mladším žactvem – zde si jako první odnesl bronz za 60m překážek Honza Klofáč. A byť přechod překážek měl ještě k dokonalosti daleko, je to skvělý příslib do budoucna. Skvělou taktickou vyzrálost a hlavně bojovný duch předvedla v běhu na 800m Viki Nováková, která se skvělým finišem propracovala až na druhou příčku a za skvělý nový osobní rekord 2:36,65 si tak odvezla stříbro. Nejúspěšnějším mladším žákem našeho oddílu byl (při nešťastné neúčasti Lukase Kučery, který„lehnul“ těsně před závody) Standa Ludvík. Nejprve se Standa popasoval se silnou konkurencí v hodu kriketem a skvělých 42,44m jednak zlepšilo osobák o téměř 2,5m, ale hlavně mu to vyneslo bronz. Vynikající brodská oštěpařská škola pak ve Standovi získala dalšího šampiona, když v hodu oštěpem zvítězil v novém osobáku 21,04m! Oštěpařskou ságu však dále psali i zástupci staršího žactva – stříbro získal v novém rekordu 33,73 vícebojař Vojta Trachtulec, jeho vícebojařská kolegyně Bára Moravcová pak k překvapení všech vybojovala po loňském 7.místě letos titul za výkon 34,15m (zase taková náhoda to nebyla, Báře to letos hází skvěle). 

Naši vícebojaři vůbec ukázali, proč patří na Vysočině k nejlepším – Bára nejprve potěšila bronzem na 100m překážek, kde za osobákem zaostala pouhých 0,05s, aby následně všechny šokovala vylepšením osobního i oddílového rekordu ve skoku o tyči na úžasných 261cm, což vzhledem k téměř bezchybnému zápisu na nižších výškách znamenalo senzační TITUL. Bára se tímto výkonem zařadila už na 22.příčku v ČR! Poděkovat se tak sluší také kolegovi trenérovi z Chrudimi, kam jezdí Bára od léta na tyčkařské konzultace. Že však i v Brodě tyčku už taky docela umíme předvedl Vojta Trachulec, který se popasoval s nelehkou úlohou favorita a došel si pro premiérový titul ve skoku o tyči v novém oddílovém rekordu 271cm. Škoda jen, že Vojtovi už trošku došly síly, výška 281 rozhodně nebyla mimo dosah. Druhé poděkování pak patří Jirkovi Burdovi, který nám s tyčí pomáhá a na jehož zapůjčené tyčce Vojta zvítězil. Kdyby nám někdo začátkem roku řekl, že budeme vládnout žákovským tyčkařským soutěžím, mysleli bychom si, že je blázen 😊

Svoji univerzálnost pak Vojta ještě potvrdil ve skoku dalekém, kde výkonem 520cm v silném protivětru získal bronz.

Dálkařský sektor byl pro nás dnes vůbec bronzový – bronz si z Třebíče odváží i Adélka Karasová za výkon 461cm. K tomu pak Áďa přidala stříbro ve skoku vysokém za výkon 147cm. 

Svými skokanskými kolegy se nenechali zahanbit ani naši vrhači. O oštěpařských úspěších jsme již psali, my však dnes vezeme „bednu“ ve VŠECH VRHAČSKÝCH DISCIPLÍNÁCH – Ondra Koubek poprvé prorazil hranici 10m ve vrhu koulí a za 10,03 získal bronz. Ten pak vylepšil na stříbro v hodu diskem rovněž v osobáku 27,15m. V hodu kladivem pak Ondra paradoxně sice nevytáhl nový osobák, zato však zvítězil před oddílovým kolegou Vojtou Doležalem – kluci paráda!!!

Dnešní galapředstavení našich atletů pak dokonaly štafety, kdy nejprve mezi staršími žáky doběhli třetí naši kluci ve složení Zdenda Pecen, Filip Koreček, Vojta Doležal a Vojta Trachtulec v čase 32,46. Své kolegy pak v silné konkurenci dalších osmi štafet napodobily žákyně – nejprve skvěle rozběhla Amálka Bártíková, která trošku s odřenýma ušima předala Adélce Karasové, neuvěřitelný úsek pak prolétla Kačka Moravcová, která se asi rozhodla, že dvě brambory stačí a předala Báře Moravcové na poslední předávce s dostatečným náskokem na 3.příčce, kterou Bára ve finiši uhájila v čase 33,24s.

SUMASUMÁRUM

Pokud dobře počítáte, tak jste se dopočítali:

5 mistrovských titulů  – 2x oštěp (Standa, Bára) 2x tyč (Bára, Vojta T.), 1x kladivo (Ondra)

5x stříbro – 800m (Viki), výška (Adélka K.), kladivo (Vojta D.), disk (Ondra), oštěp (Vojta T.)

 8x bronz – 2x dálka (Adélka K., Vojta T.), 2x překážky (Honza, Bára), 2x štafeta 4x60m, koule (Ondra), kriket (Standa)

Tedy celkem jsme letos získali neuvěřitelných 18 umístění na pódiu a k tomu 3 čtvrtá místa.

Trenéry však mimořádně těší připravenost a odvedené výsledky – nebyl snad nikdo, kdo by si neytvořil osobní rekord či nezískal medaili. Všichni zúčastnění si zaslouží velkou pochvalu a obdiv trenérů za to, jak dokáží to, co natrénujeme, přenést do takto důležitých závodů!

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Další aktuality

Pohár Atletiky Jihlava míří i do Jiskry

ve středu 3.7. se v odpoledních hodinách vypravila skromná skupina 7 našich atletů a atletek spolu s trenéry na mítink Pohár Atletiky Jihlava. Naši atleti

Atletické léto

Přes léto pravidelné tréninky nejsou, malí atleti určitě budou řádit na táborech a dovolených, nejeden i na našem Letním příměstském atletickém táboře. Větší atleti pak