Atletika logo

Vánoční hala žactva nastavila zrcadlo probíhající zimní přípravě

V sobotu 16.12. se v hale na Strahově představilo hned 10 brodských mladých atletů. Střet s velmi silnou konkurencí z poloviny ČR ukázal jak závodníkům, tak trenérům, co v dosavadní zimní přípravě funguje a co je potřeba zlepšit. Věc, která nejde moc ovlivnit jsou pochopitelně podmínky pro přípravu – závodníci z oddílů, které disponují atletickými tunely či halami, mají pochopitelně značnou výhodu možnosti kontinuální přípravy.

Z výsledků, které potěšily je určitě třeba zmínit návrat Adélky Karasové ve výšce, 6.místo a výkon 148cm, těsně shozených 151cm, ukázaly, že navzdory problémům s koleny to Adélce stále skáče dobře.

Skvělý osobák na 60m překážek z minulého týdne si ještě vylepšila Barča Moravcová, která časem 9,62 vyhrála svůj rozběh a za postupem do 6ti členného finále zaostala o pouhé 2 desetiny v konkurenci 37 překážkářek!

S osobáky Báru napodobili i běžci – Filip Koreček zaběhl 800m o téměř 3sek. rychleji než doposud – 2:20,77, Vojta Doležal (44,44s) a David Kocman (44,96s) si na 300m navzdory osobákům také ověřili, že v republice se běhá ještě o hodný kus rychleji, podobnou zkušenost udělala i Hanka Kvanková, která však za osobákem zaostala o víc než 2 sekundy.

Mezi neskutečnými 60 závodnicemi na 150m se neztratily Kačka Moravcová a Amálka Bártíková, které doběhly v nových osobácích (Kačka halový 21,10s, Amálka absolutní 21,27s) v půlce startovního pole, nicméně vyhrály své rozběhy.

V kouli se Ondra také měl asi poprvé možnost setkat s nejlepšími v ČR a určitě si také odnesl mnoho poznatků pro další přípravu.

Že v zimě nejvíce trpí technické disciplíny ukázala dálka, která se vůbec nevyvedla, byť je to také ovlivněné množstvím startujících a velkými čekacími mezičasy.

V tyčce jsme měli velká očekávání, která asi naše mladé skokany příliš svázala. Co se daří v trénincích se vůbec nedařilo, a byť např. výkon Vojty 280cm a 5 místo by nás ještě v září potěšil, tentokrát jistě odcházel zklamán, průběh soutěže ukázal, že může pomýšlet na mnohem vyšší mety. Ostatně medaile visela jen o kousek výš.

Kačka s Bárou se na nových tyčích praly s technikou a jistě také čekaly více.

Celkově však závody naprosto splnily to, co od nich trenéři čekali – ukázaly další cestu pro zimní přípravu, co dělat jinak, na co se zaměřit více a co naopak děláme dobře. Důležité bude během vánoční přestávky nezlenošit a samostatně makat – už v lednu nás čekají kontrolní oddílové závody pro kategorie od mladšího žactva výše v Táboře a na konci ledna pak MK žactva na Strahově.

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Další aktuality