Slavnostní vyhlášení Atleta Vysočiny a Běžeckého poháru mládeže v Jihlavě s výraznou stopou Jiskry

V pátek večer proběhlo v honosných prostorách gotického sálu jihlavské radnice slavnostní vyhlášení ankety Atlet roku kraje Vysočina, ocenění atletických osobností kraje za dlouhodobou práci a také ocenění nejlepších v Běžeckém poháru mládeže.

V hlavní anketě atleti Jiskry ještě zastoupeni nebyli, nejlepším atletem se stal po zásluze jihlavský atlet, olympionik Eduard Kubelík.

Mezi oceněnými osobnostmi jsme však již vidět byli v osobě Jirky Brychty – Jirka je určitě motorem brodské atletiky a běžeckého sportu, je spoluorganizátorem významné nadregionální akce Havlíčkobrodský půlmaraton, stále skvělý závodník (letos přivezli s Jirkou Markem medaile z ME Master z Madeiry) a neméně skvělý trenér rostoucí běžecké skupiny.

V seriálu Běžecký pohár mládeže jsme letos posbírali všechny cenné kovy: mezi mladšími žákyněmi jednoznačně zvítězila Viki Nováková, mezi staršími žáky se statečně bil nakonec stříbrný Filip Koreček a z kategorie dorostenek si poctivými a konstantními výkony vyběhala bronz Bára Bouchnerová.

Závěrem si dovolíme pochválit KAS Vysočina za krásný a povedený slavnostní večer, stejně tak potěšil přístup většiny oceněných, kteří si akci užili v náležitém slavnostním oděvu – děcka moc vám to slušelo!

A my se pomalu těšíme na slavnostní vyhlášení Atleta roku Jiskry

Další aktuality

Nezařazené

4 zlata z Běhu Viktora Lorenze v Třebíči

Hned 11 atletů našeho oddílu napříč kategoriemi startovalo v prvním letošním přespolním běhu zařazeném do Běžeckého poháru mládeže. A 4 kategorie jsme rovnou ovládli. Nejvíce

Obecné informace oddílu

Výroční členská schůze zvolila „nový“ výbor AO

V pátek 20.3. v odpoledních a podvečerních hodinách proběhla nejprve trenérská schůze a následně výroční Členská schůze atletického oddílu. Schůze se zúčastnilo prezenčně 23 dospělých