Atletika logo

Medailisté Běžeckého poháru mládeže oceněni v Jihlavě

V pátek večer se v Jihlavě uskutečnilo slavnostní vyhlášení Atleta Vysočiny a Běžeckého poháru mládeže. V hlavní anketě jsme své želízko zatím v ohni neměli, zato v BPM jsme se letos dočkali dvou bronzů. Naši loňští medailisté měli letos sportovní priority více na dráze a Filip bohužel bojoval na jaře s bolestmi paty, proto se nezúčastnili všech závodů.

Naopak bronzová medaile byla velkou odměnou pro Báru Bouchnerovou, která poctivě odběhala všechny závody a tak udržela krásné třetí místo.

Druhý bronz přidala nová brodská naděje na historicky veleúspěšných středních tratích půlce a míli (800m a 1500m) Viki Nováková. Viki letos sice odběhla pouze 3 závody, ale na bronz dosáhla i díky vítězství ve finále BPM v Jihlavě, kde porazila i celkovou vítězku v kategorii mladších žákyň. Viki se bohužel na vyhlášení dostavit nemohla, ocenění za ni převzala Bára.

Těsně medaile unikly o bod čtvrtému Filipovi Korečkovi mezi staršími žáky a o 4b rovněž čtvrté Adélce Karasové mezi staršími žákyněmi. Adélka se však letos již plně soustředila na skoky a rovněž bojovala úrazy a bolestí kolen, u Filipa se pak po výrazném zlepšení během podzimu těšíme už na výkony v zimní a příští sezóně.

V rámci slavnostního ceremoniálu byli rovněž oceněni letošní jubilanti, kteří se dlouhodobě věnují rozvoji atletiky v kraji – jsme nesmírně rádi, že letos mohla toto ocenění převzít naše milá kolegyně, dlouholetá skvělá trenérka přípravek Jana Remarová. Janě tímto moc děkujeme za její péči jak o naše nejmenší atlety, tak za výchovu budoucích trenérů přípravek z řad našeho dorostu!

Další aktuality