Atletika logo

Kontrolní halové závody se povedly

V neděli 14.1. jsme uspořádali v pronajatém atletickém tunelu v Táboře kontrolní závody žactva a starších. V celkem 5ti diciplínách se představilo 27 atletů našeho oddílu a 4 hosté. Závody přinesly především informaci, jak na tom jsme uprostřed zimní přípravné sezóny a také umožnily našim mladým atletům vidět podmínky, v jakých se mohou v zimě připravovat atleti v jiných krajích. Nezávidíme, ale moc bychom si takové podmínky v Brodě také přáli 🙂

Trenéry velmi potěšilo hned několik osobních rekordů, stejně jako první závodní výsledky našich nových mladých nadějí.

Pojďme kouknout na zajímavé výsledky:

50m – na závodech se představili i 4 zástupci přípravek (sourozenci starších atletů), a hlavně nerozhodný souboj mezi stálicí Verčou Hubáčkovou a nově registrovanou Anežkou Nehybovou velmi překvapil – čas 8,1s pro obě znamená skvělý osobák. Poprvé startoval i Adam Doležal, který se však představil se staršími kluky na 60m.

60m

Osobáky padaly také na 60m mladších žáků – časy Prokopa Fridricha (8,5s) a Míši Hubáčka (8,6s) jsou velkým příslibem pro sezónu a patří v tuto chvíli mezi nejrychlejší v ČR, výrazný posun osobáku si připsal i Honza Klofáč (8,8s), stejný čas si pak jako svůj první zápis zaběhl Fanda Nehyba. Poražen odešel naopak rychlík Lukas Kučera, kterého i zapomenuté tretry stály lepší čas než 9,0s.

Mezi dorostenkami se strhla bitva mezi holkami Moravcovými (Bára 8,6s, Kačka 8,7s), pod 9s se poprvé dostala Hanka Kvanková. Nejrychlejším závodníkem byl dle očekávání nově dorostenec Vojta Trachtulec časem 7,7s, zdatně mu ale sekundoval Vojta Doležal, jehož čas 8,2s je také příslibem.

Mladší žákyně ovládla Ella Vencovská a Kája Stránská, které ač zatím bez treter, zaběhly ve svém prvním závodě velmi pěkné časy – Ella jako jediná stlačila čas pod 9s (8,9s), Kája 9,2s. Při doběhu bohužel škobrtla Amálka Hejná, která cílem vysloveně projela po zemi.

Překážky

Na 60m překážek se představily Bára Moravcová a Kačka Douchová. Bára dlouho vedla, bohužel však na 5.překážce nešťastně škobrtla, upadla a nehezky se sedřela. Kačka si vyrovnala osobák.

Výška

Skok vysoký přinesl také výraznější vylepšení osobáku – Kája Michelfeitová se konečně přiblížila hranici 1,5m, když 148cm skočila napoprvé. Na výšce 151cm chybělo trochu štěstíčka. To naopak přálo na této výšce Kačce Douchové a Adélce Karasové, pro Adélku jde o vyrovnaný halový osobák, což s ohledem na bolavé koleno je pěkný výsledek. Ve výšce zvítězila humpolecká Sofie Bártová výkonem 157cm.

Dálka

Skok daleký ukázal, jak je těžké si udržet rozběh a techniku, když není kde v zimě dálku trénovat. Většina atletů se tak prala s rozběhem, například dorostenka Kája Michelfeitová měla jediný platný pokus ze 6ti..

Nicméně i tak nebyla o osobní rekordy a překvapení nouze 🙂 Mezi dorostenkami překvapila vítězstvím a osobákem Kačka Moravcová výkonem 440cm, mladším žákyním pak v teniskách vládla Kája Stránská výkonem 390cm. Kája (a Ella) skákala vůbec poprvé, rozběh tedy měla jen tipnutý a věříme, že v tretrách a s pár tréninky se brzy vyšvihne hodně přes 4m.

Mezi mladšími žáky si prvenství spolu s novým osobním rekordem odnesl Prokop Fridrich výkonem 428cm, těsně následovaný Lukasem Kučerou (424cm). V žácích starších sice strašnou technikou, ale velkou bojovností překvapil Vojta Doležal výkonem 445cm. Nejdelší skok pak předvedl dorostenec Vojta Trachtulec (516cm), který ale se svým výkonem moc spokojený být nemohl.

Mezi přípravkovými holkami byl stejně jako na 60m vyrovnaný boj, Verča skočila 339cm, Anežka pak 337cm.

Tyč

Vyvrcholením závodů byl závod ve skoku o tyči, kde Kačka Moravcová prolomila hranici 2,5m novým osobákem 252cm. Stejný výkon si připsala i Bára Moravcová, u které je ale nutné podotknout, že tyč byla její už čtvrtá disciplína, skákala s naraženým ramenem a z toho důvodu i vynechala další postupnou výšku 262 a zkoušela rovnou 272cm, na kterou už bohužel neměla především síly. Tuto výšku naopak skočil Vojta Trachtulec, který však na této výšce i skončil a tak se ti, kdo se těšili na nový oddílový rekord, těšili marně. Ale věříme, že naši tyčkaři se ukážou za 14dní na Mistrovství kraje v hale.

Nejhodnotnější výkony v tyči tak předvedli naši hosté z Pacova Jirka Burda (342cm) a Rafaela Burda (322cm).

Především však patří velké poděkování a pochvala všem atletům, kteří se závodů zúčastnili, protože jde o důležitý test kvality tréninku a zároveň moc děkujeme za bohatou účast rodičů, kteří fandili a povzbuzovali 🙂

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Další aktuality