Atletika logo

Finále KPD ve znamení nových rekordů osobních i oddílových

26.8. Finále KPD M,Ž, juniorů, dorostu a žactva, Pacov

K finálovému závodu družstev jsme odjeli v poněkud oslabené sestavě – z 29 atletů a atletek, kteří mohou oddíl reprezentovat na závodech družstev dorazilo do Pacova na FINÁLE KPD pouhých 11 statečných, kteří dostávají velkou pochvalu. Bohužel jsme tentokrát měli i několik omluvenek ze zdravotních důvodů (David, Anička, Bára B., Adélka) či z důvodů reprezentace na vyšší úrovni (atletická liga – Kačka Douchová, ME v bugginách – Eliška Plná).

O to více nás těší skvělé výsledky, které závody přinesly:

po počátečním uvítacím deštíku se rozpálil nový pacovský tartan do ještě víc červena a začaly se dít věci

Jako první do toho vlítli naši vrhači s vícebojařkou Kačkou Moravcovou a šli si vyzkoušet poprvé hod kladivem. A poradili si s tím parádně – Ondra Koubek mrsknul 4kg kladivo 23,06m a skončil v žácích 2., Vojta Doležal zaostal jen nepatrně a s 21,49m skončil 3. Kačka poslala 3kg náčiní do vzdálenosti 16,09m skončila na 5.bodovaném místě a vytvořila tak základní oddílový rekord žákyň.

Na výkon v kladivu navázali také v kouli, Kačka na centimetr vyrovnala svůj rekord z Třebíče výkonem 8,06m a skončila 6., Ondra si osobák dokonce posunul téměř o 40cm na 9,88 a byl 3., Vojtovi Doležalovi chybělo k OR 28cm, za 7,50m byl 7.

Chuť si pak spravil v běhu na 300m, kde si naopak osobák vylepšil o 1,3s na 45,11s, což ale bohužel na body nestačilo.

Na 300m se představily i holky – Kačka Moravcová za 47,28s přinesla družstvu 4b, Hance Kvankové to dnes úplně nesedlo, ale ono se v tom horku (28stupňů) není co divit.

Skokanské sektory přinesly potvrzení současných kvalit, byť se děcka trochu praly s technikou a měnícím se větrem – mezi dorostenkami získala stříbrnou pozici Kája Michelfeitová, která vyrovnanou sérií kolem 490cm ukázala, že 5m je jen otázkou času a jednoho povedeného skoku. ostatně výkon 493cm je jen o 1 cm méně než má osobák. Vojta Trachtulec výkonem 525cm (4.m) potvrdil totéž – že se už stabilně zabydlel nad 520cm a stejně jako Kája čeká na ten špičkový skok, který ho kopne někam k 5,5m. Bára Moravcová zažívá parádní období, v dálce zůstala jen 3cm za osobákem, a to ani jednou „netrefila prkno“, tedy měla cca 20-30cm nedošlapy! Až to trefí, taky poletí k pětce.

Hanka Kvanková se v dálce v poryvovém větru dost prala s odrazem, 385cm s velkým nedošlapem ji tak asi úplně neuspokojil, ale není každý den posvícení.

Ve skoku do výšky jsme tentokrát z důvodu zranění Adélky měli jedinou atletku – Kája skočila 140cm, 145 shazovala lehce a tak výkon stačil na 6.místo. Ale trenér věří, že to Kája brzy protrhne a 150cm padne.

Bára i Trachtík však prolamovali hranice v oštěpu – Bára skončila 2. a poprvé (zato však hned 2x) přehodila 35m, výkon 35,72cm je posun o dalších 90cm a řadí Barču momentálně na 29.místo v ČR. Držte Báře palce za týden na Mistrovství kraje, aby jí to aspoň jednou ulítlo! Vojta svou oddílovou kolegyni napodobil a poprvé přehodil 30m – 30,81m znamená posun osobáku o 1,5m a stačil na 4.místo. V oštěpařském sektoru se představila i juniorka Eliška Ešnerová, která se trošičku prala s technikou, přesto 30,97m znamenalo krásnou 2.příčku.

Vojta s Bárou se představili také na krátkých překážkách – Vojta sice nenavázal na skvělé tréninkové výkony na soustředění, přesto čas 17,06 by byl nový osobák. škoda větru, který naměřili 3,4m/s, mohl to být i nový oddílový rekord. Každopádně to bylo pro Vojtu do třetice 4.místo.

To Bára ukázala, co se v létě od Davida naučila a poprvé stlačila čas na 100mpř. pod 16 sekund – 15,90 je parádní vylepšení osobáku – oproti letošnímu prvnímu závodu v Třebíči se zlepšila o 1,3sekundy a tento čas ji řadí na 65.místo v ČR.

K vrhačským výkonům se sluší doplnit výsledky dnes jediného dorostence Ládi Jelínka, v 5kg kladivu byl sám, a tedy zvítězil výkonem 17,95, v kouli to bylo sice skvělé druhé místo, ale jak známe Láďa, 1,2m za osobákem ho moc nepotěšilo.

Jediným zástupcem na delších tratích byl Filip Koreček, který si v běhu na 1500m vytvořil výkonem 5:12,93 také nový osobák a obsadil 5.místo.

Na závěr si holky zaběhly poprvé štafetu 4x100m v kategorii dorostenek (byť z kvarteta byla dorostenka jen Kája), čas 55,28s znamenal 3.místo. Kluci Vojtové složili společnou žákovskou štafetu s Humpolcem a v čase 31,70 doběhli mimo soutěž 4.

Závěrem bychom chtěli všem zúčastněným moc pogratulovat a poděkovat za účast – vaše výsledky ukazují, že cesta, kterou jsme se vydali je správná a nese ovoce. Věříme, že jste se dobře naladili před Mistrovstvím kraje a že v Třebíči všem ukážete, jak atletiku v Brodě umíme.

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE (bude doplněna)

Další aktuality