Atletika logo

5 mistrovských titulů z Mistrovství kraje v přespolním běhu!

Jihlava hostila 21.10. MK v přespoláku – přípravky se proháněly kolem stadionu, žactvo, dorost a dospělí pak zdolávali náročné tratě v lesoparku Heulos.

Závodů se zúčastnilo úžasných 21 závodníků našeho oddílu ve většině kategorií. Závody přinesly mnoho krásných soubojů a vyjímečných výkonů. Z těch nejzajímavějších moc zmíníme vítězství „o parník“ v kategorii starších žáků v podání Filipa Korečka a vítězství Viki Novákové v kategorii mladších žákyň – Viki si připsala i skalp účastnice MČR žactva v běhu na 800m Katky Noskové z Jihlavy – a před tím nezbývá než smeknout!

Viktorce vítězství rovněž pomohlo k celkově třetímu místu v Běžeckém poháru mládeže (BPM), byť nemohla absolvovat všechny závody. Filipovi celkový bronz unikl o jediný bodík, hlavně z důvodů zdravotních trablů v jarní části sezóny.

Další mistrovské tituly přidali v kategorii mužů Slávek Koreček a mezi kluky ze starší přípravky Míša Hubáček.

Dá se říct, že již tradiční smršť si pak připravily naše holky z mladší přípravky, kde si zlato odnesla Monča Popíková před stříbrnou Terkou Trnkovou a bronzovou Verčou Hubáčkovou a to jim ještě na „kryly záda“ Verča Pytlíková a Stázka Nováková!

Stříbro přidala i v nejmladší společné kategorii Radka Heřmánková.

Ale za zmínku stojí i účast a výsledky dalších brodských závodníků:

V dorostu doběhla tentokrát až pátá Bára Bouchnerová, ale výsledek jí zajistil 3.místo mezi dorostenkami v celkovém hodnocení BPM.

Mezi staršími žáky skončili na 4., 5. a 7.místě David Kocman, Zdenda Pecen a Vojta Růžička.

Ve starších žákyních jsme měli mnohonásobné zastoupení a holky doběhly na hezkém 6.,, 7., 8., a 10.místě ve složení Adélka Karasová, Kačka Moravcová, Adélka Piklová a Hanka Kvanková. Adélka pak skončila v celkovém hodnocení čtvrtá, a Kačka osmá, což je paráda s ohledem na fakt, že Adélka je především výškařka a dálkařka a Kačka zase dělá víceboje, vrhy a tyč.

Mezi přípravkami pak srdnatě hájili čest oddílu Jáchym Janáček, Pavlík Kadlec a Táta Trnka.

Rozloučení se sezónou tak proběhlo nad míru dobře, je skvělé, že i na konci sezóny, v již běžící podzimní náročné přípravě, jsou naši závodníci schopni podat tak skvělé výkony!

děkujeme za reprezentaci oddílu a teď už se na VŠECHNY naše atlety a jejich rodinné příslušníky, trenéry, rozhodčí a kamarády těšíme na oslavě atletiky – na vyhlášení ATLETA ROKU 2023, které proběhne 13.12.!!!

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Další aktuality