Atletika logo

4.kolo Ligy přípravek, Pacov

určitě nejeden z vás napjatě čeká, japato se dařilo našim nejmenším na posledním kole Ligy přípravek v Pacově..

Inu dařilo 😃

Organizace závodu proběhla celkem bez problémů, jen ruční měření si vybralo svoji statistickou daň a nemá moc smysl se zabývat přesnými výsledky.. Zaměříme se proto na několik zajímavostí ze závodu a pak si to hezky shrneme:

176 – počet závodníků byl tradičně velmi vysoký, jak vždycky byla nejsilnější kategorie malých holek, kterých bylo 68 a z toho 18 z Jiskry, zajímavé je, že se tentokrát sešla silná konkurence i ve starších chlapcích, kterých bylo 38, st.holek 44 a ml.kluků 26.

S ohledem na počty je skvělé, že se naši závodníci v každé kategorii dostali na bednu v celkovém hodnocení čtyřboje.

Byli jsme svědky jak suverénních vítězství, tak hlavně skvělých soubojů do posledního centimetru – zde je nutné zmínit souboj Prokopa Fridricha s Míšou Hubáčkem na 50m, finiš Zuzky Brigantové ve štafetě starších holek či strhující nádherný souboj ve štafetě 4×100 starších kluků, kde do posledních metrů nebylo jasné, jestli si zlato odnese tentokrát velmi rychlý Humpolec, my a nebo Jihlava (takto i doběhli). Štafeta malých holek se pak dokonce o vítězství musela dělit. Úžasné byly také souboje našich holek v bězích mladší přípravky.

Obrovské překvápko si pro trenéry připravil Prokop Fridrich, který většinou sbírá vavříny ve sprintu a naopak v hodech to bývá slabší – vítězství v hodu medicinbalem a „až“ 4.místo ve sprintu jsme jistě nečekali…

A jak už to tak bývá – nejkrásnější na závodech bylo vidět děti, jak se vzájemně podporují a fandí si.

Z výsledků tedy stručně zmiňme:

čtyřboj st.holek vyhrála Zuzka Brigantová díky nejvyváženějšímu výkonu ve všech disciplínách

v mladších holkách brala Verča Hubáčková bronz, ale na záda jí dýchalo hned několik dalších brodských holek

dočkali jsme se i bronzu mezi malými kluky díky Kryštofu Mištovi a last but not least – Prokop si odnesl krásné stříbro

Kromě velkých holek, které skončily ve štafetě těsně čtvrté, jsme se na pódium postavili ve všech kategoriích – malý holky se poskládaly na 1., 4., 5. a 7.místě ze 13.štafet!! Velcí kluci jak jsme již psali brali stříbro a malí kluci bronz.

z jednotlivých výsledků určitě stojí za zmínku, že se hned 9 malých holek vměstnalo do první dvacítky na 50m, stejně jako 3 velcí i malí kluci do první desítky.

Přes žebřík pak bylo všech pět st.kluků v prvních 7.!! v malých holkách pak 10.ve dvacítce.

Asi aby se děti nebály, stály na bedně několikrát ve vícečetném zastoupení – žebřík holek vyhrála Zuzka, 3.byla Šárka Sukupová, v st.klucích Kryštofa Harazíma na 2.místě doprovodil Prokop na 3., a vůbec nejvíc nás bylo v žebříku malých holek, kde byly hned 3. – první Vanessku Rudolfovou doplnily Verči – 2.Hubáčková a 3.Pytlíková.

Že umíme skákat jsme ukázali i v dálce, kde byl Prokop 2., Táda Meloun taky v mladších, mezi holkami pak Verča Hubáčková vyhrála, a pak jsme se ukázali jako sběratelé brambůrek, páč jsme měli 4.místo v dálce ve VŠECH kategoriích!

Celkové výsledky družstev bohužel nejsou doposud k dispozici, podělíme se o ně tedy někdy později.

Přípravky už čeká jen Mistrovství kraje ve čtyřboji a štafetách, kam budou nominovány štafety ve všech kategoriích a do jednotlivců budou trenéři vybírat nominaci dle výsledků celého roku.

Chtěli bychom tímto družstvům našich nejmenších poděkovat za obrovskou účast závodníků po celý rok!

Atletiku děláme proto, abychom mohli měřit své schopnosti a dovednosti na závodech, je proto skvělé, když jdete svým vlastním starším kolegům takto příkladem!

FOTOGALERIE

VÝSLEDKY

Další aktuality