Atletika logo

4.9.2022 4.kolo Ligy Vysočiny Přípravek, Jihlava

Je radost psát, když se daří. A atletice naší TJ se opravdu daří. Na hezké výsledky svých žákovských kolegů navázaly v nedělním závodě 4.kola Ligy Vysočiny přípravky. Stadion v Jihlavě se skví novými povrchy a malí brodští závodníci byli rozhodně vidět.

Jak už je zvykem, nepíšeme jen o medailistech – v této věkové kategorii se to stejně ještě přelévá podle toho, jak komu přes prázdniny vyrostou nohy nebo se válel u babičky na gauči a baštil buchty 🙂

A moc nas těší, že „jak už je zvykem“, opět se náš oddíl pyšnil velmi vysokou účastí – 30 účastníků je skvělá účast a byli jsme opět po domácí Jihlavě druhým největším oddílem – krásně jsme se bělali a modrali na stadionu 🙂 A to byla řada omluvenek z důvodu nemoci. V družstvech jsme navíc ovládli soutěž mladších dívek a starších kluků, starší holky byly páté. Několikrát jsme pak okupovali kompletní stupně vítězů 🙂 Ale závody přípravek nejsou jen o výsledcích….

A jak se tedy dařilo? Atletika se měří metry, centimetry, sekundami a tyto ukazatele nám ukázaly, že to máme v oddílu samé šikulky.

Nejlepší VÝSLEDKY:

Holky minipřípravka (55! závodnic): početně nejsilnější kategorie

50m: 1.Verča Hubáčková 8,52s, 3.Alice Plachá 8,61s, 8.Verča Pytlíková 8,83s, 12.Vanesska Rudolfová 8,99s, 14.Nela Klofáčová 9,00s

překážková dráha: 1.Verča Hubáčková, 3.Alice Plachá, 4.Nela Klofáčová, 6.Monika Popíková, 8.Veronika Pytlíková

skok z místa: 3.Verča Hubáčková 182cm, 5.Alice Plachá 166cm, 11.Lucka Brychtová 163cm, 14.Vanesska Rudolfová 158cm, 15.Monika Popíková 156cm

hod raketkou: 2.Verča Hubáčková 19,32m, 17.Verča Pytlíková 12,00m, 18.Lucka Brychtová 11,90

čtyřboj: 1.Verča Hubáčková, 8.Alice Plachá, 12.Verča Pytlíková, 13. Nela Klofáčová, 15.Lucka Brychtová, 18.Monika Popíková, 19.Vanessa Rudolfová

4x100m: 1. „A“Hubáčková, Pytlíková, Brychtová, Popíková 70,77s, 4. „B“ Plachá, Klofáčová, Röhrichová, Kyselová 73,58s, 10. „C“ Plodíková, Marková, Rudolfová, Stránská, 11. „D“ Nováková, Matějková, Marková, Krupicová

Holky starší přípravka (44 závodnic!)

50m: 3.Viki Nováková 8,00s, 10.Zuzka Brigantová 8,30s, 18.Nikča Petrlíková 8,50s

překážková dráha: 10.Viki Nováková, 14.Zuzka Brigantová

skok z místa: 6.Viki Nováková 191cm, 7.Zuzka Brigantová 187cm, 15.Nikča Petrlíková 175cm

hod raketkou: 4.Nikča Petrlíková 22,12m, 22.Zuzka Brigantová 16,28m

čtyřboj: 7.Viki Nováková, 8.Zuzka Brigantová, 13.Nikča Petrlíková

4x100m: 2. Brigantová, Petrlíková, Nováková, Merunková

Kluci starší přípravka (22 závodníků):

50m: 1.Lukas Kučera 7,80s, 2.Míša Hubáček 7,85s, 3.Prokop Fridrich 7,86s, 6.Standa Ludvík 8,30s, 11.Honza Klofáč 8,72s, 16.Fanda Vajda 9,30s

překážková dráha: 1.Lukas Kučera, 3.Prokop Fridrich, 5.Honza Klofáč, 6.Standa Ludvík, 7.Míša Hubáček, 13.Fanda Vajda

skok z místa: 1.Lukas Kučera 213cm, 2.Standa Ludvík 201cm, 3.Prokop Fridrich 200cm, 6.Míša Hubáček 185cm, 7.Honza Klofáč 182cm, 13.Fanda Vajda 173cm

hod raketkou: 1.Lukas Kučera 35,16m, 3.Standa Ludvík 30,83m, 9.Prokop Fridrich 23,36m, 11.Honza Klofáč 19,14m

čtyřboj: 1.Lukas Kučera 88b, 3.Standa Ludvík 75b, 4.Prokop Fridrich 74b., 6.Míša Hubáček, 7.Honza Klofáč, 16.Fanda Vajda

4x100m: 1. „A“Kučera, Ludvík, Hubáček, Fridrich 62,89s, 4.“B“ Vajda, Klofáč, Mišta, Janáček 72,60 – „kluci z béčka“ se musí naučit závodit až do posledního centimetru – podlehli až na cílové pásce klukům ze Znojma – VELKÁ ŠKODA!

Nový stadion v Jihlavě přinesl našim malým závodníkům spoustu nových osobních rekordů. Hvězdou byl určitě Lukas Kučera, který vyhrál všechny 4 disciplíny a tím i celkově, ale hned v závěsu je určitě malé dráče Verča Hubáčková, která také byla ve všech disciplínách na pódiu a také celkově vyhrála – navíc z 55 závodnic!!! Nás jako trenéry pak nesmírně těší, jak si děti fandí, povzbuzují se navzájem, oslavují své úspěchy, utěšují se, když se něco nepovede – tak má vypadat skvělá atletická parta!

Za zmínku stojí také výsledky z republikového pohledu – kluci se poskládali na 2.-4.místo v ČR na 50m v el.měřených časech bez větroměru (do 10.místa s větroměrem)! dálce z místa je Lukas 2., Standa 9. a Prokop 11. Viki Nováková je v holkách na 50m 8., Zuzka Brigantová 17. To je pochopitelně velmi slibné s ohledem na rozvoj tréninkové skupiny, pokud spolu děti vydrží a bude je atletika stále bavit, věříme, že až přijde čas, budou se vzájemně táhnout k vynikajícím výsledkům ve vyšších kategoriích. Ale na to mají ještě spoustu času 🙂

Spoustu fotek od našich skvělých trenérek najdete jako vždycky ve Fotogalerii 🙂

Další aktuality

Běh o pohár století, Pacov – 3.kolo BPM

V sobotu se Běžecký pohár mládeže rozloučil s jarní částí Během o pohár století v zámeckém parku v Pacově. Výprava byla o něco menší než

Běh Korunou za korunu – 2.kolo BPM

Další kolo Běžeckého poháru mládeže hostilo v neděli Nové Město na Moravě. N startu se objevilo neskutečných 31 závodníků pod hlavičkou Jiskry! Běhalo se kolem