29.4. V Jihlavě pršely osobní rekordy

29.4. se v Jihlavě uskutečnilo letošní 1.kolo KPD žactva, dorostu a juniorů (a dospělých). Výsledky absolutně předčily očekávání trenérů a udělaly jim obrovskou radost!! Což s ohledem na fakt, že celý den přes Jihlavu přecházely bouřky je opravdu paráda.

Už samotný fakt, že se závodů letos po delší době opět účastnila konkurenceschopná žákovská družstva, je skvělý, byť i tak bohužel několik atletů a atletek chybělo. Celkově se dnes představilo 17(!!) atletů a atletek, z nich 14 bodovalo! A jak že to bylo s těmi osobními rekordy? Tak počítejte s námi:

17 závodníků – 15 z nich překonalo (nebo ustanovilo) osobák alespoň v jedné disciplíně, celkově jich pak padlo 26!!!!!! A že některé opravu stály za to! Dovolíme si proto rozebrat výkony všech svěřenců 🙂

V kategorii juniorek jsme měly 3 závodnice:

Kačka Douchová neměla svoji parádní disciplínu oštěp a tak se věnovala svým oblíbeným doplňkovým disciplínám – dálce a výšce. V obou disciplínách bylo cítit zimní tréninkové manko co se techniky týče, 143cm ve výšce je daň za ztrátu techniky. V dálce se však ukázalo, že natrénováno je – výkon 457cm je sice 40cm za osobákem, ale jelikož ani jeden odraz netrefila Kačka „na prkno“, tak 30cm nedošlap ukazuje, že tam je na čem stavět.

Druhou závodnicí „bez osobáku“ byla Anička Šlechtová – s ohledem na lehké podvrknutí bolavého kotníku v úvodní disciplíně 100m si však zaslouží smeknout klobouk, že ji doběhla (14,49s) a pak ještě zvládla i 200m.

To Verča Jelínková si z dvoustovky už osobák odvezla – 29,55s. Na 100m pak solidních 14,33s.

V dorostenecké kategorii se představil zkušený matador Láďa Jelínek a „novicky“ Bára Bouchnerová s Karolínou Michelfeitovou.

Vrhač Láďa se s přechodem do starší kategorie (a tím na těžší náčiní) popral báječně – osobáky si samosebou udělal jak v 5kg kouli, tak v disku. V kouli Láďa ZVÍTĚZIL a chyběl mu jediný cm k překonání 10m hranice – 9,99m, i druhý hod hranici atakoval (9,95m). Disk o váze 1,5kg pak hodil do vzdálenosti 23,89m. A jelikož ho zatím Láďa hází jen švihem, až ho Jirka naučí otočku, věříme, že osobák poletí o metry dál. Překvápko pak připravil svým startem na 100m – jako vrhač si zaběhl solidní osobák 13,38s, porazil i některé běžce a to jako jediný neměl tretry!

Holky Kája s Bárou bojovaly hlavně s nezkušeností a to je vlastně dobrá zpráva. Obě si vybraly v jedné disciplíně smůlu a druhá jim vyšla solidně – Bára nešťastně zaškobrtla při běhu na 200m pouhé 2m před cílem a Kája ve svém prvním závodě doplatila ve výšce na nerozeskákanost a neskočila celkem vysokou základní výšku 138cm. V dálce si pak obě stanovily pěkné osobáky – Bára 424 a Kája 450cm. Jelikož ani jedna netrefila odrazové prkno, je tam tedy potenciál o nějakých 20 – 40cm dál. Technika skoků teď bude hlavním bodem tréninků a věříme, že se výkony začnou rapidně posouvat.

A dostáváme se ke galapředstavení žákovských složek – dámy mají přednost:

Nejúspěšnější závodnicí co se týče bodového přínosu družstvu byla s 18b Kačka Moravcová. Osobák si zapsala v běhu na 200mpř – Kačka doběhla na skvělém 5.místě v čase 34,90s. Ještě více bodů pak přidala za 3.místo v disku (1kg), kde za osobákem zaostala o pouhých 6cm – 19,63m. Stejně jako u Ládi teď Kačku čeká trénink otočky. Jelikož se Kačka chystá na víceboj, zkusila si i kouli – 6,88m.

Druhou „medailistkou“ mezi žákyněmi byla v extrémně nabité disciplíně skoku do dálky (44 startujících!!) Adéla Karasová – obsadila parádní 3.místo za nový osobák 471cm. A to byl skok tzv.“bez prkna“ a technicky ne úplně dokonalý.. Ve výšce se Adélka stejně jako Kačka a Kája trošku prala s technikou, přesto 144cm a těsně shozených 147cm dává slušné vyhlídky na další závody. V běhu na 150m doplatila Adélka s Barčou Moravcovou na opakovaný běh – poprvé neběžela časomíra…., přesto čas slušný – 22,02s.

Obdiv za zvládnutí těžkých běhů a nepřízně všeho – počasí i časomíry – si zaslouží Bára Moravcová. Na úvod si Bára dala 200mpř – solidní 7.místo i čas 35,38s potěšily. Čím však Bára šokovala, byl opakovaný běh na 150m – čas 21,33s je fakt paráda a otázkou je, jak rychlý byl asi první běh (nakonec 6.místo)… po celkem 500m běhů ještě Barča skvěle zvládla i svůj úsek na 4x300m!

Slušnou porci metrů a stejně skvělé výsledky na stejných tratích předvedla i Amálka Bártíková – na 200mpř doběhla v osobáku 39,51s. Ještě lépe si vedla v běhu na 150m – časem 21,81s vyhrála svůj běh a zlepšila si osobák o 1,2s!

Dva osobáky si z Jihlavy veze i Hanka Kvanková. A jsou o to cennější, že Hanka kvůli puchýřům na patě nemohla závodit v tretrách! 150m v čase 22,87 a dálka 402cm jsou hezký posun osobáčků…

Družstvo starších žákyň doplnila i prvním rokem mladší žákyně Viktorka Nováková a připsala skvělých 5bodů za 8.místo na 800m v novém osobáku 2:42,25. Viktorka běžela dobře i běh na 150m, bohužel však také nebyl běh změřen a do opakovaného běhu už Viki nemohla nastoupit.

Holky také skvěle zaběhly štafetu 4x300m – ve složení Káťa Moravcová, Bára Moravcová, Amálka Bártíková, Adélka Karasová doběhly mezi 11(!) štafetami v čase 3:21,00 na 4.místě a připsaly si i skalp silné Třebíče.

Družstvo žáků tvořili tři starší a dva mladší žáci. Nejúspěšnější byl vrhač Ondra Koubek, který byl za 9,02m třetí v kouli (4kg), což je posun osobního rekordu o 83cm! Druhý osobák si připsal Ondra v disku – 21,14m (6.místo).

Parádní výkon předvedl ve skoku do dálky Vojta Trachtulec – osobní rekord ze zimní haly (457cm) překonal KAŽDÝM SKOKEM a po sérii 487, 480, 470, zůstal v posledním skoku pouhých 5cm od 5m hranice a posunul tak osobák na skvělých 495cm, čímž se vešel mezi 4 nejlepší dálkaře. A že má Vojta formu předvedl ještě v běhu na 150m – osobák si posunul od zimy o 1,3s na 20,13. Výkon však bohužel nebude mít v tabulkách kvůli větru 2,1m/s. Škoda, že nemohl jít házet diskem, díky počasí docházelo ke skluzu běžeckých disciplín.

Ve stejném běhu na 150m si udělal osobák i Filip Koreček, čas 22, 07s si však také nepřipíše. Naopak si jako nový osobák může zapsat výkon 35,03s na 200mpř, kde doběhl na 5.místě.

Křest vodou dnes zažili oba mladší žáci – Lukas Kučera i Standa Ludvík. Oba si navzdory počasí připsali ve všech disciplínách osobní rekordy. Lukas dokonce v běhu na 60m porazil více než polovinu startovního pole a doběhl 9. v čase 8,81s. Standa pak byl 15. v čase 9,26s. Oba kluci pak absolvovali svůj běh na 150m v největším lijáku, proto „nepovolená podpora větru“ jakoby nebyla… Časy 21,41s (Lukas) i 22,55s (Standa) jsou s ohledem na okolnosti opravdu velký skok osobních rekordů. Třetí osobák pak zapsal Lukas ve skoku do dálky – 414cm.

Štafeta 4x300m složená i z obou mlžáků doběhla ve složení Trachtulec, Koreček, Ludvík a Kučera v parádním čase 3:17,53 na 3.místě!

Děcka dnes před zraky trenérů ukázaly, že cesta, kterou jsme se vydali, nese ovoce a neustálé zlepšování je rozhodně skvělým výsledkem společné práce. A jelikož je stále na čem pracovat, jak v technických disciplínách, tak v bězích, máme se letos na co těšit. Pro mladé atlety jsou pak nové osobní rekordy odměnou za poctivou dřinu během zimních měsíců.

DĚCKA – DĚKUJEME!!!!

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Běh o pohár století, Pacov – 3.kolo BPM

V sobotu se Běžecký pohár mládeže rozloučil s jarní částí Během o pohár století v zámeckém parku v Pacově. Výprava byla o něco menší než

Běh Korunou za korunu – 2.kolo BPM

Další kolo Běžeckého poháru mládeže hostilo v neděli Nové Město na Moravě. N startu se objevilo neskutečných 31 závodníků pod hlavičkou Jiskry! Běhalo se kolem