22.10.2022 KP v přespolním běhu aneb jak brodská tsunami zaplavila Jihlavu a přinesla hromadu medailí

V sobotu ráno bylo, že by psa nevyhnal… Atleti ale nejsou z cukru a tak jsme svěřence vyhnali na poslední letošní závody, kterými byl Krajský přebor v přespolním běhu v Jihlavě. Opět šlo spíše o přesparkový a kolemstadionový běh, ale nebudeme puntičkáři 🙂

Jak už napovídá nadpis, závodů se k obrovské radosti trenérů zůčastnilo celkem slušně velké množství členů našeho oddílu, a to od nejmenších předpřípravkových dětí po dospěláky. A nejen že byli vidět díky dresům, ale také díky výkonům

Jako první startovaly na stadionu děti ročníku 2015 a mladší a mix suverénně ovládla Monča Popíková, kterou ještě na 6.a7. místě následovaly Vanesska Rudolfová a Barča Kyselová. První závody také absolvoval Pavlík Kadlec, který byl nejrychlejší mezi dětmi ročníku 2016 a doběhl celkově s nevelkým odstupem 13.

Vítězství jsme si pak zopakovali hned v další kategorii mladších přípravek holek, které vyhrála malá dračice Verča Hubáčková, jen těsně unikl bronz Stázce Novákové, naštěstí medaile dostávali všichni účastníci.

Sestra Stázky Viki Nováková je pak už běžeckou stálicí 🙂 a svůj poslední závod v přípravkách si také vyšperkovala vítězstvím v běhu starší přípravky dívek, který vyhrála stylem start-cíl. Poklonu za bojovnost a odvahu zaslouží i Elen Merunková a Viki Piklová, které navzdory opravdu ošklivému počasí svůj závod tako dokončily (Elen dokonce na 10.místě).

V přípravce mladších kluků máme letos trošku prázdno, ale i tak se dva osamělí mušketýři našli – Max Melechovský doběhl 8. a Jáchym Janáček 12.(ale Jáchym je ročník 2014, tak věříme, že to klukům příští rok natře!).

Přípravka starších kluků pak ukázala, kdo vládne přípravkám na Vysočině – zvítězil Míša Hubáček a na pomyslné stupně vítězů ho doplnil 3.Lukas Kučera. Jelikož jsou oba kluci pěkní rychlíci ve sprintu, je fajn, že i vydrží!

Celkově naše přípravky vyhrály 4 z 5ti kategorií!!!

Po odběhnutí běhů přípravek, které závodily v prostorách stadionu (a kolem něj) se pozornost upnula k jihlavskému parku Heulos, kde se konaly běhy žákovských a starších kategorií. V mladších žákyních jsme měli želízka v ohni dvě – Adélka Karasová opět ukázala, že nejen dobře skáče do výšky a dálky, ale tak dobře běhá a doběhla si pro skvělé 4.místo, které jí zajistilo skvělé 2.místo v celkovém hodnocení Běžeckého poháru mládeže! V první desítce doběhla i Adélka Piklová (9.), což si určitě také zaslouží velkou pochvalu.

V běhu starších žákyň jsme také měli atletku bojující o medailové umístění v celkovém hodnocení Matku Moravcovou – Katka doběhla na hezkém 5.místě a to jí stačilo jako Adélce Karasové také na celkovou medaili – v hodnocení Běžeckého poháru skončila 3.!! V sobotu však Matku předčila jmenovkyně (i když my si myslíme, že jsou spíš dvojčata 🙂 Bára Moravcová, která doběhla na skvělém 4.místě. Na 8.místě doběhla Hanka Kvanková, kterou nakonec bohužel dělil jediný bodík od 4.místa v celkovém hodnocení a i tak je 5.místo úžasné! S členitou tratí v parku a počasím se úspěšně poprala i Amálka Bártíková, která doběhla 10.

Běh mladších žáků nám pak přinesl jednu obrovskou radost a jedno obrovské překvapení – Filip Koreček svým 3.místem dokázal získat dostatek bodů pro VÍTĚZSTVÍ v celkovém hodnocení Běžeckého poháru mládeže!!! Obrovské překvapení pak asi nejen sobě ale i trenérům přinesl Vojta Doležal, který, ač člen vrhačské skupiny, neskutečným způsobem dokázal doběhnout hned za Filipem na neskutečném 4.místě!!! Vojta tak dokázal porazit i své oddílové kolegáčky s většími běžeckými ambicemi – Davida Kocmana (celkově nakonec 6.) a Zdendu Pecna. Vojto smekáme klobouček! Ale klukům také gratulujeme k 6.resp.7. místu!

7.místo „vyběhl“ také Vojta Trachtulec v kategorii starších žáků.

Hned dvojitou medailovou radost pak přinesla kategorie mužů, kde se svěřenci nenechal zahanbit trenér naší mládeže a předseda oddílu Slávek Koreček a vybojoval stříbro, následován bronzovým Petrem Šorfem, členem tréninkové skupiny Jirky Brychty.

Šéftrenér tentokrát bohužel nemohl být na závodech (zlí jazykové tvrdí, že se bojí deště 🙂 a proto vděčně přijímal zprávy a fotky od členů oddílu i od rodičů se zpravodajstvím ze závodů a rozesílal gratulace 🙂

Třešničkou za úspěšným víkendem pak bylo v neděli zveřejnění nominace na Finále Běžeckého poháru mládeže pro Filipa Korečka!! Filip tak po účasti v mezikrajovém utkání na dráze bude reprezentovat náš kraj i ve smíšené štafetě na zmíněném finále, které se uskuteční 26.listopadu v rámci Mistrovství ČR mužů žen a juniorských kategorií v přespolním běhu v Rumburku. Filipe moc gratulujeme k nominaci a předem hodně štěstí v závodě!

Fotky ze závodů najdete opět v naší Fotogalerii

VÝSLEDKY KP v Jihlavě

Konečné VÝSLEDKY Běžeckého poháru mládeže

Běh o pohár století, Pacov – 3.kolo BPM

V sobotu se Běžecký pohár mládeže rozloučil s jarní částí Během o pohár století v zámeckém parku v Pacově. Výprava byla o něco menší než

Běh Korunou za korunu – 2.kolo BPM

Další kolo Běžeckého poháru mládeže hostilo v neděli Nové Město na Moravě. N startu se objevilo neskutečných 31 závodníků pod hlavičkou Jiskry! Běhalo se kolem