20.-21.5. Mistrovství kraje ve vícebojích, Třebíč

V Třebíči se hned pět zástupců brodské Jiskry účastní Mistrovství kraje ve vícebojích a vedou si opravdu dobře.

1.den

Lukas Kučera úspěšně v kategorii mladších žáků vzdoroval v pětiboji (60mpř, dálka, 60m, kriket, 800m) až o dvě hlavy větším klukům a skončil na skvělém 7.místě, po té, co byl 4. na 60m (8,87s, kousek za osobákem), 5. v dálce – nový osobák 415cm bohužel odfoukl vítr, 7.místo na 60m př. a 6.místo v kriketu, ale v novém osobáku 41,63m. Závěrečnou tratí 800m už se Luky spíš protrpěl, ale bojoval do posledního metru a osobák si na této velmi neoblíbené trati posunul o 14sekund na rovné 3minuty.

Viktorka Nováková bojovala mezi mladšími žákyněmi v pětiboji také statečně, celkově skončila 14. (z třiceti!). Viki s Lukasem to mají trochu naopak – nejlepší disciplínou pro Viktorku byla 800m, kde doběhla pátá, naopak nejvíce jí nesedl kriket. Skvěle si vedla i na 60m, kde doběhla 6., ve skoku do dálky se bohužel Viki prala se silným nárazovým větrem, který jí hodně rozhazoval rozběh, 374cm tak stačilo jen na 14.místo.. Skok z minulého týdne (414cm) by jí tu stačil na 4.místo.

V kategorii starších žáků byl po prvním dnu devítiboje Vojta Trachtulec na čtvrté příčce, jen 59bodů za medailemi. Litovat sice Vojta mohl 100m překážek, které se mu úplně nevyvedly, ale běžel je poprvé v životě! Poprvé v životě také skákal na závodech o tyči (předtím jen 2x na tréninku) a v této disciplíně byl 2. ve skvělém oddílovém rekordu 232cm (na vyšší výšku by Vojta potřeboval delší tyč – trenéři musí koupit). Další osobák si přidal v oštěpu 600g, kde ho jen kousek dělil od 30m (29,36m), v disku za 20,75m.

Podobně jako Vojtovi se vedlo první den i dvěma starším žákyním v sedmiboji – Bára Moravcová, je zatím 4., Kačka Moravcová hned v závěsu 5. Holkám vyšly skvěle překážky, Bára poprvé, zato výrazně stačila čas pod 17s na 16,67 (zlepšení OR o 0,53s), Káťa bohužel 3 překážky před cílem škobrtla, ale i tak posunula osobák o půl vteřiny na 17,18s! A osobáky padaly dál – ve výšce Bára 134cm, Kačka 131, ve vrhu koulí 3kg Bára 7,65m a Kačka poprvé za 8m – 8,03m. Výrazné posunutí osobáku holkám přinesl i závěrečný běh na 150m, kde obě poprvé stlačily čas pod 21 sekund na 20,80s (Bára) a 20,97s.

2.den

Výsledky byly parádní i v neděli – ve starších žákyní obsadily holky v konečném pořadí 4.místo Barbora Moravcová se ziskem 3495 bodů a 5.místo Kateřina Moravcová se ziskem 2994b. Báře se vydařil skvěle oštěp, kde byla za 30,51m pouhých 24cm za svým osobákem, v dálce byla 5. v osobáku 433cm, osobák připsala i na závěrečných 800m 2:48,65. Kačka zůstala v oštěpu za osobákem necelý půlmetr, v dálce jí OR 393cm odvál nepovolený vítr, na 800m zaběhla také osobák 3:01,05.

Parádně se pak podařil druhý den devítiboje Vojtovi Trachtulcovi – nejprve si zaběhl osobák na 60m na 8,44s (8,33 z minulého týdne bylo s podporou větru), v dálce přidal skvělých 523cm (bohužel nepůjde do tabulek kvůli větru), v kouli si stanovil osobák na 8,80m, ve výšce si posunul OR na 148cm (a to 151cm lehce shodil). Závěrečný kilometr zvládl za 3:16,99 a po sérii skvělých osobáků během obou dnů se posunul na konečné třetí místo a získal tak mezi st.žáky na Vysočině BRONZ za výkon 3357b!!!

Je parádní , že všichni brodští závodníci v nejtěžší atletické disciplíně byli vidět a byli na MK skvěle připraveni. Vojtovi moc gratulujeme k bronzu, výkonem se zařadil do první dvacítky v aktuálních tabulkách ČR, ale obrovská gratulace směřuje i k Barče a Kačce Moravcovým – před nimi se umístily jen holky z domácí Třebíče, přičemž první dívka předvedla letos vůbec nejlepší výkon žákyň v sedmiboji v ČR!

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Běh o pohár století, Pacov – 3.kolo BPM

V sobotu se Běžecký pohár mládeže rozloučil s jarní částí Během o pohár století v zámeckém parku v Pacově. Výprava byla o něco menší než

Běh Korunou za korunu – 2.kolo BPM

Další kolo Běžeckého poháru mládeže hostilo v neděli Nové Město na Moravě. N startu se objevilo neskutečných 31 závodníků pod hlavičkou Jiskry! Běhalo se kolem