2.3. Kontrolní oddílové halové závody Tábor

Zatímco nejlepší světoví atleti soutěží na MS v hale v Glasgow, mladí brodští atleti vyrazili na 2.kontrolní závody do táborského atletického tunelu.

Tentokrát si mohli vyzkoušet modrý táborský tartan i zájemci ze starší přípravky a výsledky přinesly několik zajímavých výkonů.

Již zmíněné přípravky startovaly na jim ne moc známe trati 60m. Velmi vyrovnaný byl hned první běh dívek, který vyhrála Anežka Nehybová časem 9,3s před Verčou Hubáčkovou (9,4s) a Vanessou Rudolfovou (9,5s). Mezi kluky byl nejrychlejší Max Melechovský (9,4s).

Mezi mladšími žáky se na letošní trůn vrátil Lukas Kučera časem 8,4s, na paty mu šlapou mladí Prokop Fridrich a Míša Hubáček (oba 8,6s).

Ve stejné kategorii dívek byla nejrychlejší Viki Nováková (8,7s), která se však chystá spíše na 800m. V závěsu za Viktorkou doběhly holky, které právě v Táboře poprvé obuly tretry. Mladá Ella Vencovská zaběhla 8,8s a Kája Stránská 8,9s.

Běh žáků vyhrál půlkař Filip Koreček (8,5s) před Zdendou Pecnem (8,6s), mezi st.žákyněmi pak byla nejrychlejší Adélka Piklová (9,3s) před Žofkou Vajdovou (9,4s).

Vůbec největší překvapení a nejrychlejší běh předvedla dorostenka Amálka Bártíková (8,3s) před Šárkou Aubrechtovou (8,4s), která se na dráhu vrací po delší době.

Na trati 60m překážek jsme čekali, jak je zvládne dorostenka Bára Moravcová, která na nich v lednu ošklivě upadla. Bára vsadila více na jistotu, a klidným během zaběhla za 10,3s, ženské překážky pak zvládla Kačka Douchová za 10,4s.

Na žactvo si trenéři připravili velice těžký trojboj – kromě 60m ještě výšku a dálku. Ukázalo se, že fyzička dostává zabrat a ještě musíme trošku na jaře přiběhat.

Nicméně výška také přinesla pozoruhodné výkony:

Mezi ml.žáky vyhrál Lukas Kučera v osobáku 133cm, před Standou Ludvíkem a Honzou Klofáčem 125cm (taky osobák). Dobře se ukazují mladší žákyně – vyhrála Viki Nováková a Kája Stránská výkonem 130cm (obě osobák – Kája skákala do výšky vůbec poprvé a určitě se v ní skrývá velký potenciál). Před Ellou Vencovskou 120cm.

Nejvíce skočila v kategorii žen Kačka Douchová – 145cm, když další postupnou výšku 151cm shodila jen těsně. Jen v roli diváka se představila Adélka Karasová, kterou delší dobu trápí bolavé koleno.

Skok do dálky přinesl hned několik pěkných výsledků. V kategorii přípravek si většina připsala nové osobní rekordy – zvítězil výkonem 383cm Max Melechovský před o rok mladší Anežkou Nehybovou 372cm. Do 7mi cm se pak nacpalo hned 5 děvčat – Verča Hubáčková (365cm), Verča Pytlíková (364cm), Vanesska Rudolfová (363cm), Terka Trnková (362cm) a Monča Popíková (358cm).

Mezi mladšími žáky hned 4 závodníci pokořili 4m, byť někteří úplně spokojení nebyli, ale výkony poznamenalo i to, že to byla během chvíle již třetí disciplína.

Vyhrál Lukas Kučera (433cm), Proky Fridrich se pral s dopadem (404cm). Rovné 4m skočil Míša Hubáček a poprvé i Kája Stránská. 3cm chyběly ke 4m Honzovi Klofáčovi.

Výrazněji si posunul osobák i Fanda Vajda (349cm).

Nejdelší skok předvedla Šárka Aubrechtová (441cm), ovšem ne úplně povedené skoky a hlavně boj s rozběhem slibují, že by se Šárka mohla v létě opět přiblížit 5m.

Osobák si skočil i Filip Koreček (436cm), který se už v sezóně dálce nevěnuje. Přes 4m se, kromě Kačky Douchové (která také bojovala s rozběhem) a Báry Bouchnerové, dostala po čase i Hanka Kvanková s novým osobákem 403cm.

Všichni atleti si zaslouží pochvalu, že do Tábora přijeli a závodili. Ono není úplně jednoduché uprostřed či spíše na konci zimní přípravné sezóny předvádět skvělé výkony. Mladší žáky čekají v sezóně pětiboje, dnešní trojboj tak otestoval i jejich fyzickou připravenost.

Trenéři si ověřili stav přípravy, ukázalo se, na čem je třeba dále pracovat, koho směřovat jakým směrem. Čeká nás na jaře spousta práce, ale jsme na dobré cestě!!!

Děkujeme také za podporu a pomoc přítomným rodičům!

FOTOGALERIE

VÝSLEDKY

Běh o pohár století, Pacov – 3.kolo BPM

V sobotu se Běžecký pohár mládeže rozloučil s jarní částí Během o pohár století v zámeckém parku v Pacově. Výprava byla o něco menší než

Běh Korunou za korunu – 2.kolo BPM

Další kolo Běžeckého poháru mládeže hostilo v neděli Nové Město na Moravě. N startu se objevilo neskutečných 31 závodníků pod hlavičkou Jiskry! Běhalo se kolem