15.5. 1.kolo KPD mladší žactvo, Havlíčkův Brod

Nádherná slunečná neděle přinesla na domácí stadion pořádání prvních letošních závodů – krajský pohár družstev mladšího žactva.

Závod sestával z pětiboje 60mpř – dálka – 60m – hod krikeťákem – 800m a skvělý výkon podali hlavně kluci (ve složení Koreček, Novák, Kocman, Kachlíř, Pecen, Fridrich a Ludvík), kteří konkurenci 10ti oddílů obsadili skvělé 2. místo za vítězným Humpolcem!!! Hlavním tahounem družstva byl Filip Koreček, který v pětiboji obsadil 4.místo ze 44 atletů a vytvořil si osobní rekordy ve VŠECH disciplínách!!! Do první dvacítky se vešli ještě Dan Novák na 14. a David Kocman na 20.místě. Ke skvělému výsledku pomohli i dva kluci z přípravky (Prokop Fridrich a Standa Ludvík), kteří přispěli dohromady 804 body a byť neabsolvovali všechny disciplíny, nechali za zády hned 7 atletů!

Holky startovaly v méně početném družstvu než kluci (ve složení Karasová, Plná, Nováková, Vajdová, Piklová) a obsadily 8.místo z 12.týmů. V holkách táhla družstvo Adéla Karasová (celkově 13. z 91 atletek!!), která si stejně jako Filip udělala ve všech disciplínách osobní rekordy. Solidní výkony podaly i ostatní holky, určitě je potřeba zmínit Viki Novákovou, která podobně jako Prokop se Standou přišla družstvu vypomoci z přípravek, absolvovala všechny disciplíny a byla 3.nejvíce bodující „jiskřičkou“.

Z nejlepších výkonů je pak určitě nutné zmínit krásné osobní rekordy:

v dálce – Filip Koreček 405cm a hlavně Adélka Karasová 444cm (3.místo v letošních krajských tabulkách), v běhu na 800m Filip Koreček 2:38,95, 60mpř. Filip Koreček 11,91s (4.místo v krajských tabulkách), hezké časy více závodníků v běhu na 60m – zde zmiňme čas Prokopa Fridricha 9,46, kterým se zařadil také na 3.místo v kraji.

Hlavní ale byla vůle bojovat o co nejlepší výkony, protože v závodě družstev jsou závodníci bodovaní dle tabulek IAAF!

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu!

Současně moc děkujeme všem členům i přátelům atletiky za pomoc a parádní organizaci závodů – bez vás by to takto nefungovalo!!

Výsledky

Krásné fotky nejen atletů, ale i našich krásných slečen a dam rozhodčích najdete jako obvykle ve Fotogalerii

Běh o pohár století, Pacov – 3.kolo BPM

V sobotu se Běžecký pohár mládeže rozloučil s jarní částí Během o pohár století v zámeckém parku v Pacově. Výprava byla o něco menší než

Běh Korunou za korunu – 2.kolo BPM

Další kolo Běžeckého poháru mládeže hostilo v neděli Nové Město na Moravě. N startu se objevilo neskutečných 31 závodníků pod hlavičkou Jiskry! Běhalo se kolem