Atletika logo

11.9. Výsledkový servis

MISTROVSTVÍ ČECH DRUŽSTEV JUNIORŮ A JUNIOREK – SKUPINA B, Kolín

Naše úspěšná juniorka Kačka Douchová se představila v dresu Hradce Králové, kde hostuje, na Mistrovství Čech družstev juniorů a juniorek v Kolíně.

V hodu oštěpem Kačka předvedla svůj standard a výkonem 38,33m obsadila skvělé 2.místo! Skok do výšky už Kačce asi nevyšel úplně podle představ, když první opravovaná výška 147cm byla zároveň výškou nepřekonanou a konečný účet se tak zastavil na výšce 144cm. Vůbec poprvé se tak stalo, že Kačka na dálku prohrála s oddílovou kolegyní virtuální závod – více dále 🙂

VÝSLEDKY

4. KOLO KPD MLADŠÍHO ŽACTVA, Jihlava

Jihlava po rekonstrukci stadionu hostí jeden závod za druhým – tentokrát přišla řada na mladší žáky. Náš oddíl reprezentovalo celkem 9 závodníků, z nichž 3 jsou ještě věkem starší přípravka.

Závody se zčásti odehrávaly během deště, který však, jakjsme již informovali, přinesl mladým atletům štěstí a řadu osobních rekordů, některé velmi hodnotné!

Za rozhodně nejvýraznější úspěch lze označit nový oddílový rekord mladších žákyň ve skoku vysokém v podání Adélky Karasové – skočit v dešti 151 cm je paráda a jak píšeme výše – Adélka získala na dálku i skalp oddílové rekordmanky Kačky Douchové.

Solidní výsledek 423cm Adélka předvedla i ve skoku dalekém. Tato disciplína přinesla velké zlepšení osobáku Filipu Korečkovi, který se zlepšil o skvělých 30cm na 435cm a obsadil hezké 4.místo.

Filip si take poprvé vyzkoušel závod na 1500m. Bohužel ostatní závodníci k závodu přistoupili jako k pěší procházce a Filip tak musel závod odtáhnout sám. Nakonec byl v posledním kole předběhnut, ale i tak skončil na 3.místě. 1500m poprvé běžela také Viki Nováková – věkem starší přípravka se však ukázala jako zkušená závodnice a jako Filip vybojovala pro družstvo 3.místo!

Filip pak bral body i za 3.místo na 60m překážek v osobáku 11,89s.

Na hladkých 60m přidali družstvu body Zdeněk Pecen (9.), který přidal stejný výsledek i na 150m, kde ho doplnil 10.David Kocman. Ten přidal další body za 7.místo v oštěpu. Škoda, že jsme nenominovali na hod kriketem Standu Ludvíka, který v oštěpu doplatil na nezkušenost a neměl platný pokus – v kriketu by asi bodoval.

150m přineslo další skvělý výsledek Adélce Karasové, která v novém osobním rekordu 21,86s obsadila 4.místo.

Poslední „medailové“ umístění pak přidali kluci na 4x60m ve složení Pecen, Koreček, Ludvík, Kocman za 3.místo.

Všem atletům děkujeme za reprezentaci oddílu, opět nás mrzí neúčast zbylých mladších žáků, kteří jsou registrovaní… Věříme, že příští rok se silným ročníkem 2011 posílí naše družstva a budeme se moci porovnávat s ostatními velkými oddíly. Tentokrát obě družstva skončila shodně 7. (z 11.resp.12.)

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Další aktuality

Běh o pohár století, Pacov – 3.kolo BPM

V sobotu se Běžecký pohár mládeže rozloučil s jarní částí Během o pohár století v zámeckém parku v Pacově. Výprava byla o něco menší než

Běh Korunou za korunu – 2.kolo BPM

Další kolo Běžeckého poháru mládeže hostilo v neděli Nové Město na Moravě. N startu se objevilo neskutečných 31 závodníků pod hlavičkou Jiskry! Běhalo se kolem